Yasal Uyarı ve Duyurular

GÜVENLİK DUYURUSU

Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş. olarak siz değerli müşterilerimizin özel bilgilerinin korunması için her türlü güvenlik tedbirini almakta ve bu konuya azami önem göstermekteyiz. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olmamız nedeni ile markamızın kötü niyetli kişi veya kişilerce Phishing* veya diğer yöntemlerle kullanılmasına dair örnekler konusunda sizi bilgilendirmek istiyoruz.

*Phishing (Olta) Saldırıları; kurumlar tarafından gönderilmiş gibi görünen, acil ve çok önemli konular içeriyormuş gibi duran sahte e-postalardır. Kötü niyetli kişi veya kişiler bu yöntemde e-posta’yı açan kullanıcıların kişisel bilgilerini, şifrelerini çalmak amacıyla ya direkt bu bilgileri kendilerine gönderecek bir yapı oluşturmakta ya da bu bilgileri almayı sağlayacak virüs içeren bir dosyayı yüklemeye yönlendirmektedir. Aşağıda markamızın kullanıldığı örnek bir e-posta’yı inceleyebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Servisi A.Ş., kargoların takibi veya herhangi bir kurumsal bilgilendirme amaçlı elektronik postayı, link uzantısı veya gönderiye bir dosya ekleyerek iletmemektedir. Bu nedenle markamız kullanılarak yapılan bu tip elektronik postaları lütfen AÇMAYINIZ, içeriğinde gönderi no bilgisi yer alan bir e-posta size ulaşmış ise herhangi bir link’e TIKLAMAYINIZ, sadece gönderi numarasını www.yurticikargo.com Gönderi Takip / Sorgulama alanlarından elle girerek kontrol ediniz.
Takip Link: http://www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri/sayfalar/kargom-nerede.aspx

Lütfen, sahtekarlık amaçlı veya şüpheli e-postaları Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri’ne raporlayın.
Link: http://www.yurticikargo.com/iletisim/Sayfalar/Oneri-ve-Sikayet.aspx